pátek 24. prosince 2010

Dropbox -jeden velký podvod, nebo raději desítky malých?


Máte rádi Dropbox? Máte pocit že máte málo místa? A máte pocit že jsme zbytečně přehnaně slušní? Tak tento článek je určen právě pro vás.
Službu Dropbox asi není potřeba představovat. Těm kterým je to nutné zase naopak není nutné představovat tento článek :-) Jde vlastně o internetové úložiště které standardně nabízí jen 2GB místa které můžete rozšířit až o 800MB zdarma plněním úkolů. 
Existují ale i další cesty jak si rozšířit uložiště, například američtí studenti mají za každého pozvaného nového uživatele 512 MB. Ostatní smrtelníci pouhých 256MB a to do maximální výše 8GB. 
K tomu aby jste získali 256MB za pozvání nového uživatele, se musí stát toto:
 • V profilu pošlete na nějakou e-mailovou adresu "pozvánku" na dropbox, když se registruje uživatel s touto adresou a přihlásí se do klienta dostanete MB.
NEBO
 • Pozvaný se registruje na referral odkazu který mu pošlete a opět musí i nainstalovat program.
Také vás láká myšlenka malinko podvést Dropbox a pozvat více imaginárních uživatelů? 
Není nic jednoduššího, tedy není to tak jednoduché jak se to na první pohled zdá. Musíte splnit následující požadavky aby jsme Dropbox přelstili:
 • Nemůžete nikdy použít jednu emailovou adresu 2x.
 • Nemůžete použít jeden počítač 2x - Dropbox klient si odešle identifikátor PC(instalace os) do své databáze.
Když se vám toto povede, máte rázem nárok na pozvání tolika účtů kolik hrdlo ráčí:)  Jak na to se podíváme v další části
Podvod na entou:

Jak již víte, můžete každý pozvaný počítač použít pro své temné choutky jen jednou, to však neznamená že to nás zastaví. Na internet se válí návod jak podvést dropbox, který kombinuje použití ubuntu live cd, virtuálního stroje a velkého množství času. My však použijeme protřelejší metodu která zkrátí množství času na desetinu. Sám jsem ubuntu metodu zkoušel a je to docela porod, naštěstí nám zde přispěchá na pomoc Microsoft s jeho nekonečnou prozíravostí. 

Budete potřebovat: 
Libovolný image Windows XP od Microsoftu - doporučuji IE6 (Jsou to image pevných disku s nainstalovaným operačním systémem určené pro testování internetových prohlížečů)
Účet na Dropboxu.

Před samotnou prací si na adrese https://www.dropbox.com/referrals  pozvěte tolik emailových adres kolik uznáte za vhodné, je dobré aby šlo o nějaké dobře zapamatovatelné a rychle napsatelné. Nemusí jít o reálné adresy. 


Po instalaci Virtual PC stáhnete image soubor -  například IE6-on-XPSP3.exe (494MB) - jde o samoextrahující se archív ze kterého dostanete WinXPIE6.vhd o velikosti 1,3GB.
Ve Virtual PC vytvoříte nový virtuální počítač (doporučuji zvolit větší množství RAM než je vám nabízeno) a jako virtuální HDD vyberete image, který jste stáhli. Důležité je zaškrtnout "Enable undo disk" Díky tomu nebudete muset po každém prodloužení znovu vybalovat či kopírovat originální image disku.
Nastavený systém spustíte, pro přihlášení pro Windows je nutné použít heslo "Password1" (pozor na numlock). Pak už jen vypnete notepad ve kterém se vám zobrazí EULA licence a systém je připraven k práci. 

Zapnete tedy Internet Exploler, zadáte www.dropbox.com a spustíte instalačku dropboxu. Až vás instalace vyzve, tak zvolíte že si chcete registrovat nový účet. Všechny údaje vyplntě zcela náhodně, emailovou adresu zadejte jednu z těch které jste pozvali a hesla se musí shodovat. Pak už jen kliknete na next a můžete sledovat jak ve ve Virtuálním PC vytvoří nový učet, a ve vašem OS vám Dropbox bublinou oznámí že jste získali pomocí referral odkazu dalších 250MB. 

Pokud chcete postup opakovat tak nyní přichází důležitý krok. Ve Virtual PC zvolíte Action/Close  a pak volbu "Turn off and delete changes". Tím docílíte toho že se virtuální HDD obnoví do původního stavu bez instalace Dropboxu a ušetříte si několik minut na shánění nepoužitého VHDD. Nyní přichází na řadu další důležitý krok, aby jste změnili identifikátor Virtuálního PC, tak smažte svůj vytvořený stroj a vytvořte nový (s jiným jménem). Jako HDD nastavte opět stávající VHDD image a nezapomente zaškrtnout "Enable undo disk"

Celou tuto proceduru jde provést za cca 2 minuty podle toho kolik RAM dovolíte virtuálnímu pc používat a jak rychlý máte PC. Nejdelší část je samotný start Windows XP, chvilka inicializace po přihlášení a pak už jen instalace Dropboxu.

Zda jde stejná procedura provést jednodušeji nebo rychleji opravdu nevím. Problém je v tom že obsah informací které si Dropbox client odesílá o PC na kterém je instalován není znám, není proto možné ho ošálit jednodušeji.


Krása tohoto řešení je v tom, že image od MS stahujete zcela legálně, nemusíte čekat dlouhé minuty než se nastartuje ubuntu z live cd do provozuschopného stavu, či nemusíte spamovat známé aby se vám registrovali na vašem referral odkazu. 
Tento postup je také docela bezpečný, nelze bezpečně odhalit že jste provedli podvod protože techniky jste splnili podmínky. 


PS: doufám že se vám obsah článku líbil, omlouvám se za malý font kterým je velká část článku napsána, chyba je na straně Posterous a opravdu se mi nechce manuálně odmazávat "<div><span style="font-size: x-small;" z každého řádku textu. 
Opera za to mohla, viva chrome :-)5 komentářů:

 1. Komentáře z posterous:
  Posted by MJ12 Viewed 57283 times
  35 responses
  Comment
  about 2 years ago
  BetonMAN responded:

  Nemusí to být nutně jen američtí studenti. Registrovat se mohou i studenti českých vysokých škol. Stačí tam jen vyplnit svůj školní mail, následně jej potvrdit kliknutím na odkaz, který v něm příjde a tadá... 500 MB za každého pozvaného je tu.
  Delete this comment
  about 2 years ago
  MJ12 responded:

  A existuje nějaký seznam těchto škol? Co jsem zkoušel mou VŠ tak tu Dropbox neznal:) každopádně díky za info.
  Delete this comment
  about 2 years ago
  Hrdlodus responded:

  Mělo by to být platit pro studenty, kteří mají e-mail končící na .edu
  Delete this comment
  about 2 years ago
  MJ12 responded:

  A nějaká česká škoda rozdává edu emaily? Mám pocit že jen v USA.
  Delete this comment
  about 2 years ago
  himymista responded:

  Nemusi to koncit na .edu, mne to funguje (@vse.cz)
  Delete this comment
  about 2 years ago
  himymista responded:

  Ty XP image byly časově omezené a už nefungují, neví někdo, kde stáhnout funkční? Díky :)
  Delete this comment
  about 2 years ago
  MJ12 responded:

  Myslím že se tam během několika dnů zjeví i nějaká aktualizovaná verze:)
  Delete this comment
  about 2 years ago
  MJ12 responded:

  XP image mají nyní prodlouženou platnost do konce roku 2011! Nyní již nic nestojí v cestě k většímu Dropboxu zdarma .
  Delete this comment
  about 2 years ago
  bolek responded:

  Potrebuji k tomu Virtual PC i XP Mode? Mam W7 Home Premium a nenecha me to stahnout Windows XP Mode with Virtual PC. Diky

  OdpovědětSmazat
 2. Další část komentářů:
  MJ12 responded:

  Stačí Virtual PC. XP mode není potřeba vůbec :) Virtual PC je lehce ke stažení třeba zde( pokud jste se tam už neproklikal)
  http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=04d26402-3199-48a...
  Delete this comment
  over 1 year ago
  miro responded:

  Da sa to aj s Windows_Vista_IE7 alebo Windows_7_IE8 lebo XP nejde. Vdaka
  Delete this comment
  over 1 year ago
  MJ12 responded:

  Dá se to, IE6 má ale nejmenší velikost.
  Delete this comment
  over 1 year ago
  miro responded:

  Vďaku uz ide :D , len sa chcem spytat maximum je 8GB? ze ?
  Delete this comment
  over 1 year ago
  MJ12 responded:

  Nyní mám 14.88GB, ale je v tom asi 5GB od HTC.
  Delete this comment
  12 months ago
  Jarda responded:

  Nezkoušel někdo tento návod v poslední době? Vždy mi to napíše, že jsem "Ineligible" resp. že jsem podvodník :-) Jen nevím zda je chyba u mě nebo už to Dropbox nějak ošetřil.
  Delete this comment
  11 months ago
  Jarda responded:

  Zdravím, nevíte kolik DROPBOX má celkovou kapacitu?? Pomocí zmiňovaného fíglu jsem se dostal na kapacitu 20,2GB. Myslel jsem, že celkový strop s bunusy je 18GB...

  TO JARDA:
  JOoo funguje ... přesně podle návodu ...
  Delete this comment
  11 months ago
  huhu responded:

  Jsem na 26,8 GB (dropquest + upload přes dropbox mobile app)...a určitě nejsem u stropu :)
  Delete this comment
  8 months ago
  Who responded:

  Zdravím,
  původnímu XP image na stránkách MS vypršela platnost, teď je tam nový XP IE6, 401 MB, stáhnu ho v pohodě, ale po poklikání na .exe se objeví hláška, že nejde o platnou aplikaci Win32. Stahoval jsem několikrát, na dvou různých počítačích, výsledek vždy stejný. Je možné, že by hoši z MS vyrobili chybku a XP image by byl vadný?
  Mohl byste to někdo prosím testnout?
  Díky moc,
  Who
  Delete this comment
  8 months ago
  MJ12 responded:

  Zdravím, stáhl jsem IE6 401 MB a funguje, má tyto hodnoty:
  Windows_XP_IE6.exe
  MD5: 0194833d66d12eb7c23668261bd3430a
  SHA1: 294de841e0f5dd482481bb496c958ed4280123da
  CRC32: 9f89f1d3

  pro otestování doporučuji tuto utilitu:
  http://www.nirsoft.net/utils/hash_my_files.html

  Pokud budou hodnoty jiné, je na vině připojení k internetu....
  Delete this comment
  8 months ago
  Who responded:

  Díky za pomoc.
  Stáhl jsem ten XP image ještě jednou a dle té hash utilitky má naprosto stejné hodnoty MD5, SHA1 i CRC32 (ať už je to cokoliv).
  Přesto po poklepání stále píše "Neplatná aplikace Win32".
  Mohl bych mít ještě jednu prosbu - mohl bys(te) mi to .exe uploadnout třeba na uloz.to? Že bych to zkusil stáhnout odjinud.. nebo je to blbost a nemůže to mít žádný vliv?
  V čem by mohl být problém?
  Díky Who
  Delete this comment
  8 months ago
  MJ12 responded:

  V tom případě t už musí být nějaký problém v Windows, mělo by to jít extrahovat i WinRarem či 7zipem.

  http://webshare.cz/02Izah0hHp-Windows_XP_IE6_repack.exe

  Jde o vybalený image a opět zabalený WinRarem + 1% záznam pro opravu dat a je to samorozbalovací archív. Snad půjde :)
  Delete this comment
  8 months ago
  Who responded:

  Jupííí, Juchůůů, už to šlape! :-) Sice nevím, co bylo za problém, ale ji mi to jedno, hlavně že už to jede a operace "Obří DropBox" může započít! :-)
  MJ12, strašně moc díků za rychlost, trpělivost a hlavně za pomoc nad rámec Tvých bloggerských povinností... :-))
  Díky moc,
  Who
  Delete this comment
  8 months ago
  MJ12 responded:

  Rádo se stalo, ještě bych doporučil spustit si ve Windows v příkazové řádce SFC /scannow a zkontrolovat systémové soubory, to by mělo vyřešit problém s neplatnou aplikací.

  Jinak určitě dej vědět pokud na cestě za MegaDropxem nalezneš nějaké třeba usnadnění :)
  Delete this comment
  8 months ago
  secondbass responded:

  Úspěšně jsem provedl u sebe před více než rokem (nyní už mám přes 27 GiB díky různým dropquests a bonusům za mobilní použití apod.).
  No a dnes to zkouším s novým VHD u přítelkyně - a tentokrát se přidává rovnou 512 MiB za jeden refferal, ikdyž má běžný mail.. Takže už podruhé díky za návod a vřele doporučuju dál!

  OdpovědětSmazat
 3. Poslední část komentářů:
  Who responded:

  Zdravím po půl roce,
  obávám se, že zdejší návod na navýšení kapacity DropBoxu už bohužel nefunguje... :-(
  Dnes jsem se zděšením zjistil, že místo svých "poctivě vydřených" :) 23 GB mám jen 6,5 GB. Kouknul jsem na web na své referraly a u všech je napsáno ineligible :-(
  Co u vás? Také vám sebrali bonusy za referraly získané tímto návodem?
  Připadá mi divné, že to můžou udělat takhle zpětně, cca po roce, co jsem měl bonusy normálně přiznané a potvrzené. A hlavně by mě zajímalo, co by se stalo s mými daty, kdybych měl zaplněných všech 23 GB. To by mi to prostě smazali??
  Naštěstí jsem stihl zaplnit jen cca 5 GB.
  Zajímalo by mě, podle jakého klíče teď zpětně odhalují "neoprávněně získané" bonusy. Jestli zjišťují, zda uvedená e-mailová adresa existuje, pak se s tím asi nedá nic dělat. Jedině celý postup opakovat, ale založit si nejdříve pár nových mailů.
  Pokud monitorují činnost a používání DropBoxu "mých přátel", třeba po půl roce, a vadí jim, že si nic do DB nenahráli a že ho nepoužívají, pak to obejít nepůjde vůbec. Ale připadá mi to divné - bonus je přeci za doporučení. Nemůžu už za to, že si ho někdo na mé doporučení nainstaluje, ale pak ho nepoužívá...
  Budu vděčný za jakékoliv postřehy a komentáře.
  Díky, Who
  Delete this comment
  about 1 month ago
  MJ12 responded:

  Po jaké době jsou ineligible ? Mě kupodivu Dropbox drží, jsem na 46GB. Toho mazání dat se zas tolik nebojím, spíše se mi zdá pravděpodobnější že prostě bude Dropbox plný a nová data nepůjde uploadovat.

  Ten monitoring by byl opravdu dost nepřekonatelná překážka, pokud bude trochu času zkusím se na současnou situaci podívat.

  Jinak nedávno jsem dostal 23 GB z ničeho nic po flashnutí Sence 4 ROM do telefonu ( https://www.dropbox.com/help/249/en ) Vím že byla i aplikace pro získání tohoto bonusu bez flashování, ale ta byla po žádosti HTC stažena. Každopádně je to také cesta.

  PS: Budu brzy migrovat z posterous, doporučujete blogger či tumblr ?:)
  Delete this comment
  about 1 month ago
  Who responded:

  Cca 7 - 10 měsíců jsem právě krásně fungoval na 23 GB, všech 32 možných bonusů v pořádku, completed. A teď najednou takhle zpětně... :-(
  Škoda, kdybych to býval čekal, zaplnil bych těch 23 GB kravinama, snad by mi to nesmazali. Jenže já měl využitých jen 5 GB, takže i po odebrání 16GB za referraly mám 6,5, takže mám pořád 1,5 GB volného místa.
  Zajímalo by mě, v čem byl problém. Řekl bych, že mají nějaký nástroj, jak zjistit, zda daná e-mailová adresa (např. při delší nečinnosti účtu) existuje - nebo že by poslali e-mail a čekali, jestli se vrátí jako nedoručený?
  Zkusím si založit nějakou novou adresu a zopakuju tenhle postup s existujícím mailem.
  Problém je v tom, že když na to teď přišli skoro až po roce, tak výsledek svého experimentu můžu zjistit zase až za rok... :-)
  HTC telefon kvůli DB kupovat nebudu.. :-) A navíc ten bonus je jen na dva roky. Já to chci zadarmo a napořád.. :-))
  Díky Who

  OdpovědětSmazat
 4. Poslední část
  MJ12 responded:

  No kdyby bylo 23GB zaplněno, prostě by se to nesynchronizovalo...
  Na stránce https://www.dropbox.com/account#bonus pár Ineligible mám, ale myslím že vznikli nepozorností už tehdy. Mám tam mix mailů které odkazují na reálné, i nereálné domény, tak v tom také asi nebude problém.
  Možnost zjistit to asi mají, třeba zkontrolují MX záznamy. Každopádně pokud dělají nějakou čistku tak na mě třeba také dojde :)

  Jinak HTC si stačí půjčit:) Jediná podmínka je přihlásit se do Dropbox aplikace na HTC. Co se týče dvouletého bonusu, při každém flashování telefonu se mění jeho ID, tj teoreticky si jde během pár desítek minut několikrát přidat HTC bonus 23GB. Možná to čase vyzkouším na nějakém testovacím účtu :) Podobnou věc by mělo jít udělat i se Samsungem. A nebo Dropbox spustí nějakou další akci, přes camera upload se dalo také hned získat 3GB.
  Delete this comment
  about 1 month ago
  Kewlang responded:

  Zdarec, chci se zeptat, jak se to vyvíjí s těma podvodnýma účtama?
  BTW: Ta poslední verze win, co je v komentarich vyprsela v roce 2012, vydali už i další, ale ta vypršela 14.2.2013. Vzhledem k tomu, že je 5.3.2013, nějaká rada?

  Díky
  Delete this comment
  about 1 month ago
  MJ12 responded:

  Zdravím, mimo počkání opravdu nevím. Napadá mě využít obrazy Vist či Win 7 kde by měl jít systém používat i po vypršení platnosti....
  Delete this comment
  about 1 month ago
  Kewlang responded:

  Nevíš, jak často vychází nový obrazy?
  Jak je to s těma učtama, funguji nebo se dal hromadně zavírá?
  Delete this comment
  about 1 month ago
  MJ12 responded:

  Naposledy byla prodleva před vydáním nových cca 10 - 20 dní.

  Účty fungují.
  Delete this comment
  3 days ago
  MJ12 responded:

  Dropbox pravděpodobně spustit nový systém pro identifikaci falešných pozvání. Je možné že návod již není dále funkční.
  Delete this comment
  1 day ago
  d3ska responded:

  Měl jsem 23GB a dnes ráno se vzbudím a koukám na e-mail od dropboxu: 179.4% used (14.1 GB of 7.88 GB). Ii můj druhý e-mail který jsem měl mezi referral mi nic nepřipsal, ani nepřišel nějaký kontrolní e-mail, tak zatím nevím co s tím, jestli mám postup zkusit znovu... Docela mě to štve, už jsem si na Dropbox po více jak roce zvyknul :-(
  Delete this comment
  1 day ago
  MJ12 responded:

  Díky za informaci. Alespoň víme že to je plošné opatření a na nikoho z nás si nezasedli :)
  Je otázka podle jakého klíče to odhalují. Osobně si myslím, že prostě označují za falešné všechny Dropbox účty, které byli aktivně jen jednou. Nebo naposledy před nějakou stanovenou dobou, třeba rok. Proti něčemu takovému se nedá moc dopředu bránit.

  Pokud na to máte čas, prosím zkuste postup zopakovat, myslím že by měl fungovat dále. Do budoucna ale vidím ideální postup v získání HTC bonusu pro Dropbox, 30GB na rok je méně pracné, a existuje možnost že to půjde i zopakovat.

  OdpovědětSmazat
 5. Dobrý den,
  Pokud by někdo chtěl, je možné DROPBOX do 24 hodin (zpravidla do několika minut) rozšířit na 18 GB (není třeba zadávat heslo, stačí jen poslat affiliate odkaz.) odkaz na službu je zde: http://www.kupjob.cz/datova-uloziste/25/

  OdpovědětSmazat